Ekrem İmamoğlu’ndan Öğrencilere Burs Müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan öğrencilere müjde geldi. İmamoğlu, “İlk defa İBB olarak 30 bin gence biz burs verdik. Bunu 75 bine kadar çıkartmak istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek 30 öğrenciyle, Florya’daki Başkanlık Konutu’nun bahçesinde bir araya geldi. İmamoğlu, bu hafta sonu sınava girecek öğrencilere, heyecanlı ama telaşsız olmaları konusunda tavsiyede bulunarak, “Bu, son değildir bir başlangıç halidir. Yarınlarda başka başlangıçlar da önünüze çıkacak. Ben öyle bakıyorum sürece. Başarılı oldum, başarısız oldum, birçok şey… Telaşa lütfen kapılmayın, daha bir sürü fırsatla karşılaşacaksınız hayatınız boyunca. İnşallah hepinizin gönlüne göre olsun. İnşallah çalıştığınız yerden sorular gelsin” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu

“ÖĞRENCİLER İÇİN EN UCUZ ULAŞIM İMKANI İSTANBUL’DA”

İmamoğlu, “Gençlerin işine yarar bir atmosfer oluşturabilmemiz için bütün imkanların gençlere dönük olması lazım” diye belirterek, öğrencilerle müjdesini paylaştı. İmamoğlu, “Onun için ilk defa İBB olarak, 30 bin gence biz burs verdik. Bunu artırmak istiyoruz. 75 bine kadar bunu çıkartmak istiyoruz. Bizim nüfusumuza kayıtlı olan, başka bir şehirde de okusa fark etmez, gençlerimize bu imkanı sağlıyoruz. Türkiye’de öğrencilere dönük en ucuz ulaşım imkanı İstanbul’da; 50 lira. Biz, sadece öğrenci değil, aynı zamanda üniversiteyi kazanmayan öğrencilere de belli bir süreye kadar bu karttan faydalanma imkanını da ekledik. Bunun gibi birçok konu var gençleri önceleyen. Bu hassas düşünceyi de bu kulvara eklemiş olmak bizi memnun etti. Teşekkür ederim” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir